·    Čistota: Osviežte sa pred lekciou jogy príjemnou sprchou. I keď sa tento zvyk u nás zatiaľ netraduje, má to svoj význam. Eliminujeme tým pachy, pot a niekedy aj výrazné parfumy. Ideálne ak pred hodinou nepoužijeme žiadne prenikavé vône alebo aromatické produkty. Po cvičení sa však naopak odporúčame nesprchovať – jogový pot má svoje účinky a mali by sme ho nejaký čas nechať na pokožke pôsobiť.

·     Odev: na hodinu príďte v pohodlnom oblečení, ktoré Vám je príjemné a nebude Vás obmedzovať v cvičení.   Joga sa praktikuje na boso a preto by sme Vás chceli poprosiť vstupovať do cvičiacej miestnosti bez ponožiek. Prejavujeme tak úctu k čistote, joge, všetkým študentom a učiteľovi. Na chodidlách máme zároveň veľa reflexných bodov, ktoré si počas cvičenia na boso krásne masírujeme a v určitých asánach nemáme problém obchytiť si chodidlá alebo prsty na chodidlách. Ak však z nejakého dôvodu potrebujete ponožky je to akceptovateľné.

·     Konzumácia jedla a tekutín pred hodinou – pred hodinou sa neodporúča jesť približne 3 hodiny.  Predídete tak tráviacim nepríjemnostiam a bude sa Vám ľahšie cvičiť. Čaj a voda sú Vám k dispozícii pred aj po hodine a sú v cene vstupu. Počas hodiny sa neodporúča piť, napite sa pred alebo po hodine.

·       Zdravotný stav – informujte inštruktora o svojom zdravotnom stave ešte pred hodinou.

·     Príchody/Odchody – neskoré príchody a skoré odchody môžu rozptyľovať niektorých študentov a zároveň môžu narušovať atmosféru hodiny. Štúdio sa zamyká presne v čase začiatku hodiny, preto odporúčame prísť približne 10-15 minút pred začiatkom. Doprajte si dostatok času na prezlečenie ale aj relaxáciu pred hodinou. Ak potrebujete odísť skôr informujte o tom inštruktora, zároveň Vás prosíme aby ste neodchádzali počas Šavásany – záverečnej relaxácie. Počkajte a odcvičte ju s nami alebo opustite miestnosť pred ňou tak, aby ste nerušili. Počas hodiny sa vynasnažte neopúšťať miesto zo svojej jogovej podložky, ak však potrebujete na WC urobte tak potichu a potichu sa aj vráťte.

·    Mobilné telefóny - ešte pred vstupom do cvičiacej miestnosti by sme Vás chceli zdvorilo požiadať aby ste si vypli zvuk na svojom mobilnom telefóne.

·     Jogové podložky – naše štúdio Vám poskytuje vlastné jogové podložky zdarma, ktoré sú už pripravené v miestnosti pred hodinou. Z hygienických dôvodov si však môžete priniesť vlastnú. Naše podložky sú ošetrované špeciálnym dezinfekčným prípravkom určeným na ošetrovanie jogových podložiek. Prosíme Vás, aby ste použitú jogamatku po sebe očistili dezinfekčným sprayom a pretreli uteráčikom na jogamatky. Dezinfekčné prípravky sa nachádzajú v miestnosti.

·      Rozprávanie počas hodiny – počas hodiny sa sústreďte len sami na seba, na svoj dych a na pokyny inštruktora. Ak však máte akékoľvek otázky týkajúce sa cvičenia, radi Vám zodpovieme na všetky Vaše dotazy.

 

Odporúčame Vám rešpektovať a vnímať svoje telo. Žiadna pozícia Vám nesmie spôsobovať bolesť. Cvičte len v rámci svojich možností a spoznávajte svoje limity. Počas hodiny sa neporovnávajte ani s inštruktorom ani s ostatnými. Každý návštevník cvičí na vlastnú zodpovednosť.

Váš Yoga Rituals Team